Поради батькам щодо організації харчування дитини

 Давайте тільки ту кількість їжі, що її з'їдає дитина із задоволенням. Здорова дитина в основному споживає стільки, скільки потрібно для її організму.

 ·   Утримуйтеся від розмов про те, що «дитина мало або майже нічого не їсть», бо вони шкідливі.

   ·   Своєчасно включайте в раціон дитини різноманітні, рекомендовані для її віку, страви та, проявляючи такт і наполегливість, привчайте їсти все, що корисне для неї.

   ·   Дотримуйтесь режиму харчування.

   ·   Пам'ятайте, що апетит частково залежить від сервірування столу, естетичного оформлення страв, уміння дитини користуватися ложкою, виделкою, володіння елементарними навичками культури споживання їжі.

   ·   Навчіться не помічати поганого апетиту дитини.

   ·   Не реагуйте хворобливо на те, що дитина мало їсть і демонстративно відсуває тарілку.

   ·   Не хоче їсти - спокійно і по-дружньому відпустіть її з-за столу, хай терпить до вечері. Врешті здоровий інстинкт візьме своє і їсти захочеться.

   ·   Не підгодовуйте дитину в проміжках навіть тоді, якщо вона попросить їсти.

   ·   Лагідно поясніть, що їсти треба у відведений для цього час. Вечерю у такому разі зробіть дещо раніше.

   ·   На апетит впливає і зміна обстановки. Підіть на прогулянку й ви побачите, з яким апетитом після цього їстиме ваша дитина.

 

Як запастися вітамінами влітку?

 

Літо – саме час поповнити запаси вітамінів в організмі дитини. Тому на столі щодня повинні бути свіжі овочі, фрукти, ягоди, зелень.

У цей період майже всі рослинні продукти багаті вітаміном С. Вітаміни A, K,PP(фолієва кислота)містяться в плодах червоного і жовтого кольору.

Влітку дитина інтенсивно росте. Тому на дитячому столі обов’язково має бути багато продуктів, багатих кальцієм (молоко, сир, йогурт, сир, риба). Як вже говорилося, для засвоєння кальцію потрібен вітамін D, який синтезується в організмі під впливом сонячних променів. Тому влітку малюкові потрібно багато бувати на свіжому повітрі в сонячну погоду.

 

Особливість жаркої пори року – поганий апетит. Влітку в меню зазвичай менше продуктів тваринного походження (м’ясо, печінка, риба, яйця, молоко). Але в дитячому раціоні вони повинні бути обов’язково, оскільки є джерелами вітамінів групи В і Е.

В Україні розпочала роботу платформа про здорове харчування у закладах освіти «Знаїмо» – znaimo.gov.ua. Вона є частиною реформи системи шкільного харчування, яка відбувається в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

 

Платформа містить всю ключову інформацію про реформу, нормативно-правову базу, навчальні матеріали, підказки про реформу тощо. Основне завдання платформи – інформувати освітніх управлінців, керівників закладів освіти, педагогів та батьків про зміни в системі харчування та найкращі практики організації харчування у школах.