Творча майстерня
Використані матеріали журналу "Зростаємо разом"
Малювання пластиліном
Коли ми чуємо про пластилін, то в нашій пам'яті постають яскраві картинки з дитинства. Чому ж наша пам'ять звертається саме до дитинства? Саме в дитинстві ми вперше дізнаємося про існування пластиліну. Робота з пластиліном — заняття не тільки цікаве, але й надзвичайно корисне для дітей дошкільного віку. Виконуючи пальчиками різні вправи, дитина не тільки добре розвиває дрібну моторику рук, але й готується до малювання, письма. Кисті рук набувають рухливості, гнучкості, зникає скутість рухів, що надалі полегшить опанування навичок письма.
Ліпленням із пластиліну рекомендують займатися від трьох років. У більш ранньому віці дині ще складно працювати з пластиліном. Але якщо періодично показувати дитині якісь маніпуляції з пластиліном (розминати пальчиком, натискати на кульку з пластиліну, розплющувати), їй це сподобається і вона із задоволенням повсякчас повертатиметься до цього заняття.
Існує декілька технік і прийомів малювання пластиліном.
Першу техніку можна так і назвати — художнє малювання пластиліном. Його наносять мазками на картон. «Картини», виконані в такий спосіб, виглядають так, начебто намальовані фарбами.
Поверхня мазків із пластиліну може виглядати по-різному. Щоб зробити її гладкою і блискучою, потрібно попередньо змочувати пальці у воді. Але робити це слід злегка, щоб картонна основа в жодному разі не розмокнула.
Можна зробити поверхню картини дещо шорсткуватою. Для цього на поверхню наносять рельєфні точки, штрихи, смужки, зиґзаґи або якісь фігурні лінії. Працювати можна не тільки пальцями рук, але й стеками.
Є інший спосіб малювання пластиліном. Але він більше схожий на декоративний прийом, тому що нагадує щось середнє між аплікацією й малюванням. Для малювання в цей спосіб потрібно виліпити частково або повністю всі складові деталі майбутнього зображення, наносячи їх на пластилінове «полотно». Працюючи, діти можуть придумувати казку й додавати героїв у своїй картині.
Можна не просто ліпити, але й робити різні мозаїки з маленьких пластилінових кульок. Цей простіший, але й більш копіткий процес зацікавить посидющу дитину, яка може тривалий час виконувати монотонну роботу.
Під час занять із малюком потрібно постійно розмовляти, складати невеликі розповіді, казки, у яких головним героєм буде сама дитина. Так організоване заняття стимулює розвиток мовлення, сприяє збагаченню словникового запасу, учить будувати діалог із дорослим та іграшковими персонажами. Заняття необхідно проводити весело, легко, емоційно. Стежте за тим, щоб малюк не стомлювався.
Дуже важливо, щоб дитина відчувала повагу до своїх творів, значущість своєї роботи. Тому частіше хваліть її за старання й не бійтеся перехвалити. Таке ставлення до малюка сьогодні допоможе підтримувати постійний творчий пошук, почуватися впевненим і затребуваним у майбутньому.
Удалої вам творчості!
Ягня
Вам знадобиться: пластилін, кольоровий картон, малюнок ягняти.
Хід роботи:
1. На кольоровому картоні намалюйте ягня.
2. Скачайте маленькі кульки з білого або жовтого пластиліну.
3. Викладіть із них тіло ягняти (вовна).
4. Скачайте маленькі кульки з рожевого пластиліну.
5. Викладіть із них мордочку й ніжки.
6. Із пластиліну чорного кольору зробіть ягняті вічка.
Морське Дно
Вам знадобиться: кольоровий картон, пластилін, тепла вода, стеки.
Хід роботи:
1. Добре розімніть жовтий пластилін.
2. Відриваючи пластилін шматочками, розмазуйте його по низу кольорового картону (можна за допомогою стеків). Утворився пісок.
3. Із зеленого пластиліну скрутіть джгутики й викладіть їх на пісок.
4. Змочуючи пальці в теплій воді, розмажте джгутики, спрямовуючи вгору. Утворилися водорості.
5. Із червоного або будь-якого яскравого пластиліну скачайте кульку й придавіть її до картону (рибка). Розітріть стеками хвостик і плавці рибки.
6. З коричневого пластиліну скачайте кульки й прикріпіть їх до піску (камінчики).
7. Можна додати будь-яких морських жителів.
Вироби із солоного тіста
Ліплення із солоного тіста — давня забава, що збереглася донині. Може, завдяки простоті й дешевині виготовлення, а може, через пластичність матеріалу. Іграшки, картини, свічники, рамки — що тільки не роблять із податливого тіста! До того ж спільна творчість, а зовсім не чергова придбана іграшка зближає нас із дитиною, залишаючи в душах обох незабутнє враження про дитинство.
У маленьких дітей розвиток мовлення безпосередньо залежить від дрібної моторики рук. Отже, ліплення — це не лише цікаво, але й корисно. Крім того, після таких занять дитині простіше вправлятися з ручкою або олівцем, а отже, можна уникнути зайвих сліз і переживань під час підготовки до школи.
Приготування тіста для виробів
Рецептів приготування солоного тіста існує досить багато.
Рецепт №1
Для приготування знадобляться:
Ø пшеничне борошно — 1/2 ст.;
Ø житнє борошно (воно надає теплий хлібний відтінок) —1/2 ст.;
Ø сіль — 2 ст.;
Ø вода — 1 ст.;
Ø сухий шпалерний клей (перед додаванням у тісто його розводять теплою водою до консистенції сметани) — 2 ст. ложки.
Рецепт №2
Цей рецепт безпечніший для маленьких дітей, які люблять усе куштувати.
Для приготування знадобляться:
Ø борошно —2 ст.;
Ø сіль — 1 ст.;
Ø вода — 1 ст.
Готове тісто потрібно скачати в кулю й, накривши плівкою, щоб не висихало, поставити на кілька годин у холодне місце. Це додасть йому еластичності, воно не ламатиметься під час ліплення.
Поки тісто прохолоджується, можна підготувати робоче місце, накривши його скатертиною, що миється, або целофаном, і дібрати необхідні матеріали.
Отже, для виробів можуть знадобитися:
Ø дощечка для розкочування тіста;
Ø качалка;
Ø ніж із тонким лезом;
Ø пензлик, олівець;
Ø картон;
Ø нитки муліне;
Ø різний дріб'язок (монети, пробки, ґудзики, сірники) для нанесення рельєфу;
Ø крупа, фольга, бісер — для прикрашання.
Тісто можна розкачати і вирізати з нього різні фігурки, з яких скласти композицію. А можна виліпити деталі, дати їм трохи підсохнути й змайструвати вигадливого звіра. Місця стику потрібно змочити за допомогою пензлика й притиснути пальцем.
Додавши до невеликої фігурки магнітик, можна отримати оригінальну прикрасу для холодильника.
Якщо ви бажаєте змайструвати рамочку, то можна спочатку накреслити на картоні ескіз, вирізати його й обліпити тістом. Дати трішки обсохнути й прикріпити дрібні деталі. Матусям, які бажають залишити що-небудь на пам'ять про цей вік своїх дітей, можна порадити зробити на тісті відбитки долоньок або ступень свого малюка. Якщо вже говоримо про навчання під час гри, виліпіть разом із дітьми дошкільного віку своєрідну абетку. Це буде дуже корисно, оскільки зроблені у грі літери краще запам'ятовуються. Крім того, їх можна зробити різними за кольором (наприклад, голосні пофарбувати червоним, а приголосні — синім).
Щоразу просто ліпіть фантазуючи, і ви обов'язково зможете втілити свої задуми.
Готові фігурки можна розфарбувати, використовуючи акварель або гуаш, а можна додати харчовий барвник у саме тісто. Для цього відмінно підійдуть пакетики з фарбою, призначені для фарбування яєць. Також можна використовувати продуктові барвники: какао, фруктовий або овочевий сік. Якщо кольори не різноманітні, не засмучуйтеся, а просто змішайте їх, отримуючи різні відтінки.
Наостанок, хотілося б сказати, що процес ліплення не залишить байдужим вас і ваших дітей. І навіть невигадливий результат принесе вам море задоволення.
Рибка
Вам знадобляться: солоне тісто, картон, стек, пензлик, гуаш, клей ПВА, банка з водою, олівець.
Хід роботи
1. Із солоного тіста скачайте мотузочки завтовшки 1 см.
2. Укладіть їх хвилями на змочений картон, злегка придавіть.
3. Скачайте зі шматочка тіста овал (тіло й голова), покладіть на хвилі, змочивши їх пензликом.
4. Розплющте шматочок тіста й стеком виріжте хвіст і плавці риби.
5. Приліпіть до риби хвіст і плавці, стеком зробіть на них насічки.
6. Проведіть стеком лінію: відокремте голову риби від тіла й проріжте рот. Зворотним боком олівця віддрукуйте око й луску риби.
7. Розфарбуйте рибку, змішавши гуашеві фарби з клеєм ПВА (для того щоб фарба не зіпсувалася).
Поробки з природного матеріалу
Осіння природа дарує нам багатство у вигляді різнокольорових листочків, з яких можна робити різноманітні вироби: аплікації, картини або панно.
Найпростіші осінні вироби — це, звісно ж, усілякі аплікації з різнокольорових листків. Якщо поставитися до справи з вигадкою, то змайструвати можна не тільки картинки. Гарними листками можна обклеїти звичайну рамку для фотографій, альбом для фото або для малювання, записну або телефонну книжку. Пофантазувавши, аплікацію можна зробити об'ємною.
Листочки можна використовувати для прикрашання саморобних листівок із мотивами з листків і рослин. Листки стануть у пригоді як трафарети. При цьому виходять оригінальні й стильні речі для будинку. Можна зробити скатертину з мотивами з осіннього листя. Тут доречно використати дуже просту техніку печатки, яку можуть опанувати навіть малята.
Для цього знадобляться: спеціальна фарба для тканини коричневого, зеленого, жовтого, червоного, жовтогарячого кольорів і проста біла скатертина або серветки. Для початку можна спробувати на шматочку непотрібної тканини. Зберіть гарне за формою листя різних дерев. Очистіть їх від бруду, вимийте й висушіть. Розгляньте листки, виберіть, якими фарбами ви їх відтискатимете. Тепер можна починати. Візьміть кожний листочок і нанесіть на нього фарбу. Не потрібно наносити занадто товстий шар фарби, інакше під час друкування вона вийде поза межі аркуша й малюнок розмажеться. Кращий результат можна отримати, якщо наносити фарбу на листок штрихами, покладеними в одному напрямку. Обережно притисніть до скатертини листок пофарбованою стороною вниз. Зверху покладіть аркуш паперу, щільно притисніть й акуратно проведіть по ньому кілька разів рукою, після чого можна забрати спочатку папір, потім листок. Готово! Найчастіше фарби по тканині потребують того, щоб їх один раз пропрасували. Читайте інструкцію виготовника.
Замість того щоб покрити орнаментом із листя всю скатертину, можна прикрасити її або по краях, або тільки в центрі. Осінні листочки добре виглядатимуть і на серветках із тканини.
Разом із дітьми можна зробити скатертину для ляльок. Для цього теж знадобляться листки й папір. Принцип роботи аналогічний, але як барвники потрібно використовувати гуаш. Виготовляючи осінню аплікацію, усе необхідне слід мати попідруч. Приготуйтеся заздалегідь, щоб потім не відволікати малюка. Не забувайте, що час для занять не повинен перевищувати 30-40 хв. Дитина може стомитися й втратити інтерес до творчого процесу. Намагайтеся, щоб виготовлення однієї осінньої аплікації або виробу вкладалося в цей проміжок часу. Можна влаштувати дітям свято (осінній бал). Великою радістю для дітей є виготовлення різних прикрас із листків, ягід горобини. Порадуйте своїх дітей, перетворивши їх на маленьких принцес і принців. Діти можуть допомагати вам виготовляти костюми, нанизувати на голку ягоди горобини, проколюючи листочки й складаючи листочки навпіл.
Можна перетворити кімнату на казковий ліс, прикрасивши її гілками, листями, природним матеріалом. Не будуть зайвими і дитячі вироби з жолудів, шишок, каштанів, букетів з осіннього листя.
З'єднуючи дротом жолуді й каштани, можна зробити безліч різних тварин. Якщо вдосконалити ці вироби із природного матеріалу, додавши килим із листя, кумедний корч або озерце із дзеркала, вийде ціла композиція, що напевно порадує дитину. Варіанти всіляких осінніх виробів із природних матеріалів обмежуються тільки вашою фантазією. Для дітей осінні вироби — один із найкращих способів розвивати фантазію й моторику, а для батьків — час, який можна провести разом на прогулянці або створюючи дивні вироби.
Вдалої вам творчості!
Кольє з й діадема для принцеси
Вам знадобляться: ягоди горобини, листок клена, тонкий дріт, гарбузове насіння, морква, нитки, голка.
Хід роботи
1. Нанизайте ягоди горобини на нитку, що дорівнює окружності голови, закріпіть кінці.
2. На середину дроту пришийте листок клена, прикрасьте зрізами морквини й гарбузовим насінням.
3. Нанизайте ягоди горобини на нитки завдовжки 15, 20 і 25 см (по дві штуки).
4. Прикріпіть нитки біля скронь за два кінці, починаючи з короткої.
5. Нанизайте на нитку ягоди горобини, у середині зробіть петлю, кінці зв'яжіть.
6. У середину петлі нанизайте зріз морквини й прикрасьте насінням гарбуза.
Віяло
Вам знадобляться: кленові листки, тонкий дріт, шнур або тасьма, ягоди горобини, голка, нитка.
Хід роботи
1. Складіть листки клена в пучок.
2. Обмотайте гілочки шнуром або тасьмою.
3. Розведіть у сторони листки, нанизуючи їх на дріт.
4. Прошийте віяло ниткою, прикрашаючи стяжки ягодами горобини.
5. Нанизайте ягоди горобини на нитку.
6. Прикрасьте ручку віяла, прив'язавши до неї нитку з ягід горобини, закріпіть петлею.
Поробки в техніці «пап’є-маше»
Напевно вам неодноразово доводилося чути про техніку пап'є-маше. Згадайте, як у дитинстві зі шматочків паперу й клею ми виготовляли стаканчики й блюдця, прикрашали їх і дарували мамам. Але час стрімко летить уперед, і ми не зупинятимемося на виготовленні посуду. Пропонуємо вам створити різні вироби в техніці пап'є-маше з використанням кульки. Але спочатку — невеликий екскурс в історію: що таке пап'є-маше?
Слово «пап'є-маше» перекладають із французької мови як «жований папір» або «рваний папір». Уся хитрість техніки пап'є-маше полягає в обклеюванні якої-небудь форми шматочками м'якого паперу в кілька шарів. Це заняття не складне, але вимагає терпіння й акуратності. У результаті копіткої роботи можна отримати такі чудові речі, що не буде жаль витраченого часу.
Існує два способи створення виробів із пап'є-маше.
Перший — це ліплення з маси, що піддається формуванню, тобто речовини, що складається з м'якого паперу і клею.
Другий — це наклеювання рваного паперу шарами, цей вид ще називають машируванням.
Робоче місце
Працювати з пап'є-маше зручно на великому столі. Обов'язково застеліть стіл газетами або старою клейонкою. Під час роботи ваші руки забруднюватимуться в клеї, тому їх слід часто протирати великою сухою ганчірочкою.
Яким клеєм користуватися
Дуже добре з цією метою використовувати шпалерний клей. Розводити його необхідно, дотримуючи вказівок на коробці.
Якщо ж у вас немає шпалерного клею, можна замінити його на клейстер. Зварити його легко.
Розведіть крохмаль у ледве теплій воді та ретельно розмішайте до густоти сметани. Продовжуючи помішувати, потроху обережно доливайте окріп, поки не утвориться прозора, дуже густа рідина, схожа на кисіль. Дайте можливість клейстеру охолонути. Клейстер не можна зберігати тривалий час, найкраще варити щоразу свіжий.
Обклеювання форми
Якщо ви розраховуєте, що форма, яку ви обклеюватимете, залишиться всередині виробу, змажте її клеєм. Якщо форму доведеться потім витягати, слід змазати її вазеліном і клеїти перший шар паперу на нього.
Розриваючи газету руками (у жодному разі не ріжте ножицями!) на маленькі шматочки, обклейте ними всю поверхню форми. Змажте перший шар паперу клеєм і наклейте другий шар. Щоб не заплутатися, де який шар, візьміть для другого шару папір іншого кольору. У такий спосіб обклейте форму декількома шарами паперу.
Шматки паперу можуть бути й більшими, тоді справа піде швидше. Але в цьому випадку спочатку опустіть папір у миску із клеєм, дайте йому намокнути і зібгайте в руках. Тільки тоді великі шматки щільно покриють поверхню форми, збираючись у складки, що потрібно ретельно розгладити руками. У цьому випадку форму не потрібно попередньо змазувати клеєм.
Процес виготовлення задуманої штучки може тривати кілька днів через тривале сушіння матеріалу. У результаті власноруч можна створити найрізноманітніші речі, такі як декоративні елементи інтер'єру, скриньки, скарбнички, статуетки, маски, ляльки, брязкальця й багато чого іншого.
Пап'є-маше нерідко сполучають із технікою декупаж. Такий союз дає можливість створювати справжні шедеври.
Скарбничка «Свинка»
Вам знадобиться: повітряна кулька; клей ПВА; серветки; кольоровий папір; половинка яйця від кіндер-сюрприза.
Хід роботи
1. Надуйте кульку і зав'яжіть її. Змочіть серветки у воді та обклейте ними кульку. Наступні шари серветок наклеюйте на кульку клеєм ПВА.
2. З кольорових серветок або тонкого кольорового паперу можна вирізати кружки або квіточки і наклеїти їх на свинку останнім шаром.
3. Зачекайте, поки свинка висохне (1 день). Краще її підвісити, щоб не залишилося вм'ятин. Коли виріб висохне, проколіть кульку і вийміть її.
4. З паперу рожевого кольору виріжте два трикутники (вушка) і приклейте їх. Виріжте два кружки й намалюйте на них цяточки — це очі.
5. Хвостик зробіть зі смужки, закрученої за допомогою ножиців. Для рильця обклейте половинку яйця від кіндер-сюрприза.
Дари природи
Казкова й багата природа. Скільки гарних емоцій виникає у нас під час зустрічі з нею! Будь-якої пори року вона вабить нас, даючи простір фантазії й творчості, зміцнюючи ніжні й добрі почуття в шдині. Усі ці почуття людина має пережити в дитинстві, щоб потім, накопичивши життєвий досвід та знання, зміцнити їх, докладніше зрозуміти красу лісу, поля, квітки, природи в цілому. Природний матеріал сам по собі — чудове джерело для фантазії та гри уяви. А якщо його з’єднати із вправністю рук, то все можна пожвавити, дати нібито друге життя. На важливість використання природного матеріалу в діяльності дитини звертав увагу А. С. Макаренко. Він наголошував, що матеріали (глина, дерево, папір і т. ін.) «найближчі до нормальної людської діяльності: з матеріалів людина створює цінності й культуру.
В іграшці-матеріалі є багато гарного реалізму, але водночас є простір для фантазії, не просто уяви, а великої творчої фантазії»
Природа як найкращий художник виховує у своїх глядачів справді художній смак. Сьогодні ми майструватимемо із природного матеріалу. Для виникнення певного задуму часто мають значення не лише форма й колір, але й фактура матеріалу: колючий він або м’який, шорсткий або гладкий. Пробудження асоціацій і розвиток асоціативного мислення — міцний місток до самостійної творчості. Угадування й фантазування навіть самі по собі дуже корисні. Але потрібно навчитися робити вибір і зупинятися на одному з варіантів, щоб можна було від фантазій перейти до справи, тобто розвити задуману тему й втілити її в конкретному виробі. Якщо задуми цікаві, оригінальні й виникають легко, отже, дитина здатна бачити підготовлений для виробу природний матеріал і таким, який він є зараз, і яким буде (може стати).
Восени популярними є дитячі вироби з овочів. Зазвичай овочі з незвичайною й цікавою формою батьки одразу відкладають для виробів. Найчастіше використовують картоплю, кабачки, патісони, моркву. А чи знаєте ви, що вироби з овочів і фруктів можуть стати улюбленим заняттям малюка? Це дуже корисне заняття, що дає змогу дитині розвити свої творчі таланти, використовуючи для цього підручні засоби. Тим паче, той факт, що ці вироби їстівні, надає процесу схожості з грою, наприкінці якої можна з’їсти утворену композицію.
Кожний природний матеріал, що був зібраний у певний час, нагадує дитині про теплу морську хвилю, що набігла на берег і принесла з собою гарні черепашки, або про літню прохолоду лісу, або про невичерпне тепло й особливий аромат степового пилу, змішаного з ніжним запахом пшениці.
Робота з природним матеріалом містить великі можливості зближення дитини з рідною природою, виховання дбайливого, турботливого ставлення до неї й формування перших трудових навичок. Вироби з природного матеріалу дуже добре задовольняють допитливість дітей. У цій праці завжди є новизна, творчий пошук, можливість досягти досконаліших результатів.
Успішної Вам творчості!
Їжак з яблука
Вам знадобляться: яблуко; перо для чорнила; запашний горошок.
Хід роботи
1. Візьміть яблуко, визначте, де буде голова їжака, а де — тулуб.
2. Перо для чорнила глибоко вставте в м’якуш, прокрутіть по колу й вийміть.
3. Отриманий конус уставте назад в отвір, але вістрям угору.
4. У такий спосіб зробіть їжакові колючки й носик.
5. Очі їжакові можна зробити із запашного горошку.
6. Їжачок готовий.
Вироби із листя і шишок
Краса осені не припиняє надихати на творчість. Під час прогулянки з дитиною в лісі або парку зберіть гарні листочки — різнокольорові, що кружляють у повітрі або шарудять під ногами. Принесіть їх додому. Навіть зовсім маленьким дітям буде цікаво грати з ними. Малюки люблять м'яти, рвати листя, розглядати їх, сортувати за формою, кольором, розміром. А з дітьми старшого віку можна виготовити цікаві осінні вироби з листя.
Фантазії з листя — це феєрверк творчості! Колірна палітра листя — яку живописі, різноманітна й неповторна. Образи й композиції — виникають із готових форм (листочків) легко, швидко й щоразу по-новому. А техніка нітрохи не складніша, ніж в аплікації з паперу. Навіть ще простіша. Нічого не потрібно вирізати, необхідно лише «художньо» наклеїти на кольоровий папір самі листочки, щоб утворилася гарна картинка.
Для збереження й наступного використання листків їх необхідно підготувати. Зібране листя потрібно покласти між паперовими аркушами й випрасувати теплою праскою. Може стати в пригоді листя, що висохло в при- родніх умовах. Листя й шишки краще зібрати ті, що лежать на землі. Якщо знадобиться березова кора, потрібно знайти повалене дерево.
Виготовлення виробів з осіннього листя допоможуть у художньому, моральному й екологічному вихованні маленької людини. Вона поступово навчиться милуватися гармонією природи, створювати красу власноруч і дарувати її близьким, почне осмислювати роль людини у збереженні природи, та й самого життя на землі, перейметься ідеєю глибинного зв’язку всього живого й неживого. Цей вид творчості розвиває фантазію, уяву, окомір, акуратність і, що дуже важливо, точну погодженість у роботі ока й руки (сенсомоторику). Образи можна створювати з готових форм, накладаючи їх один на одного, а не вирізаючи з паперу. А колірна палітра листопаду перевершить найбільший набір кольорового паперу!
Об’ємні фігурки можна по-різному розміщати у просторі: вертикально, горизонтально або похило. Певний ракурс визначає образ майбутнього виробу. Навіть окремі частини або деталі образу набувають нового вигляду залежно від свого розташування. Голову можна прикріпити до тулуба зверху, збоку або знизу й приєднати безпосередньо до тулуба або на шиї, що виготовляють із палички, трубочки для коктейлю, гілочки, дротика. Шия може бути різна — від короткої до довгої.
Розміщуючи частини, можна не лише створювати різні образи, але й надавати цікавих поз самому персонажеві. Якщо лапи або ноги прикріпити перпендикулярно до тулуба на однаковій відстані між собою, утвориться статична фігурка. Якщо ж під кутом, змінивши відстань, здаватиметься, що фігурка стрибає, бігає, сидить або лежить. Добираючи листок до листка, сполучаючи їх із насінням, пелюстками квітів та іншими засушеними матеріалами, ви матимете гарну роботу, у якій надовго залишиться золото осені. До того ж, спільні заняття творчістю зближають батьків і дитини, формують довірливі взаємини між ними.
Совеня
Вам знадобиться: дві соснові шишки; пластилін; очі, вирізані з білого картону.
Хід роботи
1. З’єднайте дві шишки.
2. Підставкою шишок буде черевце й мордочка совеняти.
3. Із пластиліну виліпіть вушка і дзьобик.
4. Прикріпіть їх до мордочки на шишці.
5. Виріжте з білого картону великі очі, наклейте їх на шишку.
6. Совеня готове, його можна посадити на кору дерева або на гілку.
Галченя
Вам знадобиться: невелика шишка; дві великі скріпки; два трикутники, вирізаних із кольорового картону.
Хід роботи
1. Розігніть скріпки й зробіть із них лапки.
2. Трикутники, вирізані з кольорового картону, зігніть навпіл і склейте. Утвориться дзьоб галченяти.
3. Довгі лапки зафіксуйте в шишці. Перевірте їх на стійкість.
4. Прикріпіть дзьоб.
5. На білому картоні намалюйте очі. Прикріпіть їх до лусочок шишки.
6. Галченя готове!
Папуга
Вам знадобиться: засушене листя різних квітів, насіння клена, зерна кави, кольоровий картон і клей ПВА.
Хід роботи
1. Дещо закругліть великий аркуш горіха. Це тулуб пташки. Приклейте його на кольоровий картон.
2. Викладіть з яскравого листя хвіст і крила.
3. Щоб підкреслити обсяг крил, викладіть під листками крил кілька рядів насінь клена.
4. Око також виготовте із листочка.
5. Дзьоб і лапки викладіть із зерен кава.
6. Папугу можна посадити на гілку, приклеївши гілочку з листочками.
7. Готову картину з листя потрібно накрити серветкою або будь-яким м’яким пухким папером і витримати 10-20 годин під вантажем.
Приємної Вам творчості!